Wydawnictwo Do

Marek Ryćko

Ostatnio wydane
Książki
Zapiski książkoroba
Piotrków nie tylko Trybunalski
Cytryna
Człowiek i jego znaki
Ile kosztuje fotel burmistrza?
Największe miłości świata
Opinie o książce
Fragment książki
Zbyt duża różnica płci...
SMS – Słowa Mają Siłę
Pani Magdo pani pierwszej to powiem...
Autorzy
Beata B.
Adrian Frutiger
Juan Peláez Gómez
Adam Hanuszkiewicz
Magda Jethon
Jeremi Przybora
Anna Rzędowska
Daniel Senderek
Andrzej Tomaszewski
Nasza firma
Informacje dla przyszłych Autorów

Wydawnictwo Do
Marek Ryćko
telefon: (0 22) 824 05 07
faks: (0 22) 824 05 02
e-mail: do@do.com.pl

Ostatnia aktualizacja:
29 listopada 2006 r.
godzina: 12:31

Zgodność ze standardami:

XHTML 1.0   CSS 2.1
 

Ewa Złotowska

 

Ewa Złotowska

Aktorka i reżyser Ewa Złotowska to urodzona artystka. Występowała od dziecka, nawet jeśli nikt nie chciał jej słuchać. Początkowo wdrapywała się na stół, gdzie tańczyła i śpiewała często sprośne piosenki, nie zdając sobie sprawy z własnego repertuaru, zdobywanego cichcem w przedszkolu. W wieku sześciu lat zajęła się sztuką bardziej profesjonalnie, „piłując” skrzypce i płacząc nad klawiszami fortepianu. Zazdrośnie patrzyła na dzieci, biegające po podwórku, ponieważ sama w wolnych chwilach chodzila na rytmikę, żeby mieć dużo ruchu...

Po maturze stwierdziła, że z powodu małej dłoni wirtuozem skrzypiec nie zostanie, i zdecydowała się na śpiew. Jednak jej naważniejszą miłością był teatr. Udało jej się dostać do STS-u. Stamtąd dzięki Stefanii Grodzieńskiej trafiła do popularnego serialu telewizyjnego „Szklana niedziela”. W międzyczasie zdała egzamin aktorski i uzyskała dyplom ze śpiewu.

Potem związała się z estradą i dubbingiem. Przez ćwierć wieku gościła na scenach w całej Polsce i na świecie, z krótką przerwą w czasie której uczyła się reżyserii w Instytucie Teatralnym w Sankt Petersburgu.

Po powrocie ze studiów zyskała popularność jako Pszczółka Maja, grając w dubbingu kultowego serialu, po czym przesiadła się w tym samym studiu adaptacji filmowych na fotel reżysera.

Po straszliwym wypadku, złożona z kawałków i złożona niemocą, leżąc w szpitalu napisała książkę „Największe miłości świata”. Jest to pełna ciepła i humoru gawęda o zwierzętach, których w życiu Ewy nigdy nie brakowało, ponieważ jej wielką pasją jest przyroda. Ewa żyje w pięknym, dużym ogrodzie, który sama stworzyła. Zna tam każdy kwiat, każdy kamień i każdego robaka. Uwielbia obserwować przyrodę i czerpać z niej radość.