Wydawnictwo Do

Marek Ryćko

Ostatnio wydane
Książki
Zapiski książkoroba
Piotrków nie tylko Trybunalski
Cytryna
Człowiek i jego znaki
Ile kosztuje fotel burmistrza?
Autor
Fragmenty książki
Spis treści
Od Wydawcy
Największe miłości świata
Zbyt duża różnica płci...
SMS – Słowa Mają Siłę
Pani Magdo pani pierwszej to powiem...
Autorzy
Nasza firma
Informacje dla przyszłych Autorów

Wydawnictwo Do
Marek Ryćko
telefon: (0 22) 824 05 07
faks: (0 22) 824 05 02
e-mail: do@do.com.pl

Ostatnia aktualizacja:
29 listopada 2006 r.
godzina: 12:31

Zgodność ze standardami:

XHTML 1.0   CSS 2.1
 

Od Autora

Poniższy tekst jest wstępem Juana Pelaeza Gomeza do książki „Ile kosztuje fotel burmistrza?”.

Władza, pieniądze i seks to elementy, które są powszechnie wykorzystywane w działaniach korupcyjnych. Potwierdzają to moje obserwacje dokonane w ponad pięćdziesięciu krajach. Zgromadzoną przeze mnie wiedzę wykorzystałem podczas pisania tej powieści.

Opowiadam, w jaki sposób politycy, ludzie biznesu, urzędnicy, przedstawiciele stowarzyszeń i mediów prowadzą swoje gry. To ludzie, którzy piszą na plakatach: „głosuj na mnie”, szepcząc pod nosem: „żebym się wzbogacił”. Mówią: „kochaj mnie”, dodając w myślach: „abym mógł zrobić z Tobą, co zechcę”. Poznajmy ich bliżej i zobaczmy jak pajęczą siecią korupcji oplatają nasze społeczeństwo.

Dziękuję wszystkim, którzy sprawili, że moja powieść pojawiła się w Polsce. Przede wszystkim wyrażam wdzięczność mojej Żonie Ewie za wsparcie i nieustającą inspirację, bez których ta książka nie mogłaby powstać. Dziękuję Wydawcy, że uwierzył w ten projekt i go zrealizował. Jestem wdzięczny Wam, drodzy Czytelnicy, że zdecydowaliście się spędzić ze mną kilka godzin przy lekturze tej książki. Specjalne podziękowania przekazuję Gazecie Wyborczej za zainicjowanie i prowadzenie akcji „Przejrzysta Polska”.

Wierzę, że ta książka przyczyni się do budowania coraz bardziej przejrzystej Polski, kraju, który kocham i z którym jestem związany od wielu lat.

Juan Peláez Gómez