Wydawnictwo Do

Marek Ryćko

Ostatnio wydane
Książki
Zapiski książkoroba
Piotrków nie tylko Trybunalski
Cytryna
Człowiek i jego znaki
Ile kosztuje fotel burmistrza?
Największe miłości świata
Zbyt duża różnica płci...
SMS – Słowa Mają Siłę
Autor
Fragment książki
Pani Magdo pani pierwszej to powiem...
Autorzy
Nasza firma
Informacje dla przyszłych Autorów

Wydawnictwo Do
Marek Ryćko
telefon: (0 22) 824 05 07
faks: (0 22) 824 05 02
e-mail: do@do.com.pl

Ostatnia aktualizacja:
29 listopada 2006 r.
godzina: 12:31

Zgodność ze standardami:

XHTML 1.0   CSS 2.1
 

„Wprost” o książce „SMS – Słowa Mają Siłę”

Tygodnik „Wprost” już w lipcu 2002 roku napisał o przygotowywanej wówczas przez nasze wydawnictwo publikacji książki Daniela Senderka „SMS – Słowa Mają Siłę”. Książka została wydana 12 marca 2003 roku. Zapraszamy do przeczytania fragmentów tego artykułu.

 

Prawdziwy rom@ns

Internet stał się tematem i bohaterem literackim.

Jakub po śmierci ukochanej kobiety ucieka w wirtualny świat. Misiowi wystarczają SMS-y, żeby rozkochać w sobie każdą dziewczynę. Zarazka, Pepek i Fatalerror spotykają się tylko na internetowym czacie. Wszystkich łączy to, że są bohaterami literackimi – występują w książkach opisujących fenomen globalnej sieci.

Wkrótce w księgarniach pojawi się książka Daniela Senderka „SMS – Słowa Mają Siłę”, prawie w całości napisana w formie SMS-ów. – Jestem uzależniony od SMS-ów. Potrafię je pisać, trzymając telefon w kieszeni. Coraz częściej wysyłam je przez Internet. Gdybym miał stałe łącze, pewnie w ogóle nie wychodziłbym z domu – opowiada Senderek. Miś, bohater jego książki, mieszka w małym mieście we wschodniej Polsce. Uważa się za życiowego nieudacznika. Wstydzi się swojego wyglądu. Nie chce rozmawiać przez telefon, gdyż uważa, że ma nieciekawy głos. W kontaktach ze światem najbezpieczniej czuje się, wysyłając SMS-y. Sztukę ich pisania opanował do tego stopnia, że za pomocą komunikatów składających się najwyżej ze 160 znaków uwodzi najpiękniejszą dziewczynę w miasteczku. – Wszystkie opisane w książce wydarzenia są autentyczne. Zapisywałem SMS-ową korespondencję z Nadią, a po dokonaniu niewielkich zmian i dopisaniu komentarzy postanowiłem ją wydać – opowiada Senderek.

Książki opisujące świat internetowych znajomości trafiły na listy bestsellerów. Na ich podstawie powstają sztuki i filmy. Internet stał się ważną częścią życia i literatura nie mogła tego nie dostrzec.

Mariusz Kowalczyk
„Wprost”, 21 lipca 2002 roku.

Wyróżnienia i skróty: Wydawnictwo Do

Pełną wersję artykułu można przeczytać w archiwum Tygodnika Wprost.